Bizi Hemen Arayın
Bize Sorun

Bireysel Psikoterapi

Psikoterapi; bireyin, yaşadığı sorunları anlamasına, baş edebilmesine ve çözüm yollarını bulabilmesine yardımcı olan, bu alanda eğitimini tamamlamış uzman tarafından uygulanan bir tedavi yöntemidir. Psikoterapi sadece psikolojik rahatsızlıkları olan bireylere uygulana bir yöntem değildir. Aynı zamanda hayatının herhangi bir alanında zorlandığını hisseden, kendi ruhsal süreçlerini farklı bir bakış açışı ile incelemek isteyen bireylere de uygulanabilen bir yöntemdir.

Bireysel psikoterapi; yapılandırılmış bir sistem üzerinden, danışan ile terapistin çerçevesini beraber oluşturduğu terapi yöntemidir. Burada terapist, danışan ile birebir çalışmaktadır. Bireysel terapide, terapistin çalışma yöntemi, terapi ekollerine göre farklılık göstermektedir. Seanslarda, terapistin çalışma şekli ve terapi süreci, çalışılan terapi ekolüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Günümüzde bireyin yaşadığı her durum, başka bireylerin yaşantıları ile ortak özellikler gösterse bile bireylerin sorunlarla baş etme, problem çözme yöntemleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle bireysel terapi her birey için özel yapılandırılmış bir süreçtir.

Biz İstanbul Psikoloji Akademisi olarak uzman terapistlerimiz eşliğinde, farklı terapi ekolleri ile çalışmaktayız.

Kurumumuzda uygulanan başlıca terapi yöntemleri;

  • Kognitif ve Davranış Terapisi
  • Psikodinamik Terapi
  • EMDR ( Göz Hareketleri İle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)
  • Sanat Terapisi